Indian Challenger 2020

Indian Challenger, ako nový ultimativný bagger pre rok 2020, posúva americké dvojválce na tu najvyššiu úroveň

Pevná kapotáž, prepracovaná predná časť, najvýkonnejší motor vo svojej triede a intuitivné jazdné technológie. Najmodernejší bagger značky Indian znovu definuje pojem „plná výbava“

Praha (31. október 2019) – Spoločnosť Indian Motorcycle, prvý americký výrobca motocyklov, uvedením nového modelu Indian Challenger zásadne redefinuje pojem “Americký Bagger”. Novinka je perfektná kombinácia amerického svalnatého dizajnu, nových technológií a prvotriedneho komfortu, ktorý prináša bezkonkurenčný zážitok z jazdy.

Aby navrhli stroj pre tých najnáročnejších jazdcov, nezastavili sa konštruktéri Indian Motorcycle pred ničím. Vďaka tomu Challenger prekonáva svojich konkurentov a stáva sa tak najvýkonnejším, plne vybaveným baggerem na trhu. “Indian Challenger prináša novú úroveň výkonu pre jazdcov, ktorí chápu, že zdanlivo malé detaily robia zásadné rozdiely,” povedal Reid Wilson, viceprezident Indian Motorcycle. “Naším zámerom bolo nenechať kameň na kameni a vyrobiť bagger, ktorý posúva štandardy výkonu, ovládateľnosti, pohodlia a použitých technológii.

Challenger je poháňaný úplne novým motorom Indian PowerPlus, prvým kvapalinou chladeným veľkoobjemným motorom (1769 cm3 / 108 krychlových palcov, dvojválec do V s uhlom valcov 60 stupňov) od Indian Motorcycle, poskytujúci výkon 90 kW, čiže 122 konských síl, čo je najviac vo svojej triede a krútiaci moment 178 Nm. Nový pohonný systém disponuje tiež šesťstupňovou prevodovkou s rýchloradením, systémom pre zníženie namáhania spojky, hydraulickým nastavením lamiel ventilov a napínačom reťaze vačkových hriadeľ pre vyššiu spoľahlivosť pohonnej jednotky a jednoduchšiu údržbu. Vačkové hriadele PowerPlus a 4 ventily na valec poskytujú dychberúci výkon. Jazdci si môžu prispôsobiť mapovanie škrtiacej klapky výberom jedného z 3 jazdných režimov: dážď, štandard a šport. Každý z nich má vlastné odlišné nastavenie riadenia trakcie tak, aby zodpovedala špecifickému mapovaniu škrtiacej klapky pre zvolený jazdný režim.

Challenger ponúka komplexnú prémiovú výbavu triedy touring, ktorú užívatelia od značky Indian Motorcycle očakávajú, vrátane elektronického tempomatu, LED svetiel, sedla pre dlhé jazdy, ABS, bezkľúčové zapaľovanie povrchovú úpravu bočných kufrov s viac ako 68 litrami úložného priestoru proti poveternostným vplyvom. Moderná čierna kapotáž agresívneho designu Challengeru je pevne namontovaná nad prednou USD vidlicou priamo na šasi. To v kombinácii s odľahčeným hliníkovým rámom a hydraulicky nastaviteľným zadným tlmičom FOX® poskytuje bezkonkurenčnú ovládateľnosť a perfektnú stabilitu stroja.

Radiálne brzdy Brembo® poskytujú vynikajúcu brzdnú silu a nové výkonné pneumatiky Metzeler® Cruisetec® poskytujú najvyššiu trakciu. Predná kapota Challengeru je vybavená elektricky nastaviteľným čelným veterným štítom a nastaviteľnými vetracími otvormi, čím poskytuje jazdcovi najlepšiu ochranu. S výraznými LED svetlometmi pre denné svietenie, centrálnym svetlometom a prepracovanou a modernizovanou svietiacou indiánskou čelenkou, ktorá zdobí predný blatník, je Challenger ľahko rozpoznateľný cez deň aj v noci.

Nové baggery, Challenger Limited a Challenger Dark Horse sú vybavené intuitívnou technológiou Smart Lean Technology™ od Indian Motorcycle, vďaka nemu môžu jazdci sebavedome prechádzať zatáčkami. Súčasťou uvedeného systému je riadiacia jednotka Bosch IMU pre dynamickú kontrolu trakcie pri prejazde zatáčok, ABS, rovnako ako kontrola dávkovania točivého momentu Drag Torque Control. Nové modely sa pýšia tiež infotainmentom Indian Ride Command s najširšou škálou nastavenia a najväčším dotykovým displejom dodávaným do jednostopových vozidiel. Sedempalcový systém Ride Command modelu Challenger poskytuje aktuálne informácie o počasí a premávke so vzájomným prekrytím (jazdec uvidí priamo na displeji smer cesty no aj to, z ktorej strany sa blíži dážď, či búrka), kľúčové detaily o motocykle, Bluetooth® konektivitu, USB párovanie s mobilným telefónom a je vynovený úplne novým štvorjadrovým procesorom.

Hneď od zahájenia predaae bude pre modelovú radu Challenger v ponuke široká škála originálnych doplnkov Indian Motorcycle, ktorá umožňuje jazdcom vylepšiť si svoj motocykel podľa svojich predstáv. S kolekciou Indian Challenger Rogue Collection možno dosiahnuť prémiového tmavého štýlu vďaka lesklým čiernym riadidlám, tónovanému posuvnému čelnému štítu proti vetru a lesklému čiernemu prednému padaciemu rámu.

Pre väčšie pohodlie pri dlhších tripoch je tu kolekcia Indian Challenger Tour Collection, vrátane čelného štítu proti vetru (406 mm / 16 palcov), rýchlo odnímateľné bedrové opierky a chrbtová opierka pre spolujazdca, predĺženého sedadla, nožných opierok na padacom ráme a radením na pätu. Majitelia Indianu Challenger si môžu tiež vylepšiť zvukový zážitok pomocou systému PowerBand Audio Plus, ktorý poskytuje výnimočný a čistý zvuk z reproduktorov nainštalovaných v kapotáži a bočných kufroch. Tie sú o 50 % hlasitejšie ako sériovo dodávaný zvukový systém.

Vďaka svojmu modernému a agresívnemu vzhľadu a skoro neobmedzenému množstvu vylepšení, väčšieho pohodlia a technologickým inováciám je Indian Challenger výnimočným ultimativným baggerom. “Aj keď je našou podstatou ikonická história značky, zamerali sme sa pri vývoji Challengeru viac ako kedy inokedy, na dobývanie nových území a stanovili sme si omnoho vyššie štandardy pre jazdcov,“ povedal Steve Menneto, prezident Indian Motorcycle. “Na množstve technologických inovácií a úrovni spracovania detailov tohto motocyklu sme nesmierne hrdí.”

Indian Challenger Dark Horse pre rok 2020 je k dispozícii vo verzii Thunder Black Smoke, Sandstone Smoke a White Smoke. Indian Challenger Limited je k dispozícii v prevedení Thunder Black Pearl, Deepwater Metallic a Ruby Metallic.

Novinku v cene 809 000 Kč vrátane DPH (prepočtom cca 31 725 eur) očakávame na českom trhu v prvom štvrťroku roku 2020.

FOX® je registrovaná ochranná známka Fox Factory Inc.

Brembo® je registrovaná ochranná známka Freni Brembo S.p.A. Corp of Italy

METZELER a CRUISETEC sú registrované ochranné známky PIRELLI TYRE S.P.A.

Bluetooth® je registrovaná ochranná známka of Bluetooth Sig, Inc.

O INDIAN MOTORCYCLE

Indian Motorcycle, dcérska spoločnosť Polaris Industries Inc. (NYSE: PII), ktorá je jeho výhradným vlastníkom, je prvým americkým výrobcom motocyklov. Spoločnosť bola založená v roku 1901 a krátko na to si získala srdce motorkárov po celom svete. Rovnako tak je vnímaná spoločnosť,  ako jedna z najpopulárnejších a najznámejších amerických značiek vďaka nezrovnateľnej závodnej dominancii, technické vyspelosti a mnohým inováciám a priemyselným prvenstvám. Dnes toto dedičstvo a vášeň pre motocykle znovu rozkvitá pod novým vlastníkom. Ďalšie informácie nájdete na www.indianmotorcycle-intl.eu/select-country/

Otvoriť chat
Vitajte! Ako Vám pomôžeme?
Vitajte!
Ako sa máte?