Motovýlet – Slovinsko August 2019

Ako prebiehal Slovinský motovýlet v Auguste 2019?

Streda 28. august 2019 sa stretávame na benzínke opäť skôr 7:00 – nechcem písať skoro, lebo to by bol odchod hneď na svitaní, a Michal by asi nešiel :), zoznamujeme sa, inštruktáž k presunu do Slovinska a vyrážame smer Graz tentokrát po diaľnici, aby sme si užili pohodovejšiu jazdu a viac si dopriali prestávok pri pekných zákutiach v Alpách. Prechádzame prvé passá a brúsime pneumatiky, a už na prvom priesmyku – Soboth passe (identické pri návrate – info pre Saša) sa Paľo celkom drží – Paľo!!! Áno doposiaľ najstarší účastník motovýletov – ešte ho spomenieme ďalej…

Cik pauza

Prechádzame nádherným kľukatým Slovinským priesmykom a zastavujeme na obed, nakoľko máme dostatok času, a počasie nám náramne praje, slnko, horúco, krásne nahriatý asfalt, čo viac si priať? Mini obedík na teraske s krásnym výhľadom a presúvame sa pomaly na ubytko, kde štandardne parkujeme plný eufórie po nabažení po prvých ozajstných moto kilometroch… Večer sadáme, gitara, welcomedrink, super jedlo, niet čo dodať… Denný nájazd cca 480 km.

Štvrtok 29. augusta 2019 vyrážame po rannej inštruktáži a oboznámení sa s denným harmonogramom na krásne kolečko okolo Triglavského národného parku – výstup na Mangart sa nám tentokrát podaril až na vrchol a doprajeme si prekrásne výhľady na okolné masívy či nezabudnuteľnú jazdu úzkou Mangart strasse, keď poniektorí ľutujú, že bočné kufre nenechali radšej na izbe:)

Následuje presun v okolí azúrovej Soči, nesmieme vynechať zastávku pri vode, a už už smerujeme na Vršič, kde si doprajeme poriadny adrenalín smerom nahor a potom určite aj smerom dolu po mačacích hlavách (dlažobných kockách ako by niekto povedal:) ) Únava sa začína prejavovať, a tak sa poberáme oddýchnuť si a načerpať síl do Monte Carla Slovinska – Bledskému jazeru. Kávička, koláčik – nesmie chýbať pri každom mototripe – Kremšnita, kúpačka s úsmevom na tvári a po krásnom prvom ozajstnom horskom dni doprajeme si opäť skvelú večeru v poňatí – Primož with love – Primož varí fakt neskutočné jedlá… Denný nájazd cca 250 km.

Piatok 30. august 2019 ráno vyrážame po skvelých raňajkách ako vždy a aj vyspatí nakoľko berieme ohľad aj na účastníkov, ktorí si radi podriemu:) krásnymi cestičkami s jemnou offroadovou skúškou vhodnou aj pre superšporty za sprievodu asi 10 minikvapiek smer Tolmin a následne krásnou uzučkou lesnou asfaltkou smer Nova Goricia, kde na vrchole nad mestom zastavujeme na Svetej hore – kávička, výhľad a vidina krásneho slnečného počasia láka niekam k vode, avšak po zvážení horúčavy, kedy v mrazoch plus 36-37stupňov na slnku navštevujeme monumentálny pamätník Military Memorial Redipuglia (toto musí pohnúť s každým…)

volíme presun do hôr a schladenie sa v Soči, konkrétne v obci Kanal, kde si doprajeme aj skvelú miestnu pekárničku so super kávičkou a niečím malým pod zub. Deň završujeme svižnou jazdou a napokon ešte zastávkou na Bohinjskom jazere, nakoľko vody nie je nikdy dosť:) – a tá bola teda “teplá” a samozrejme famóznou večerou:) Denný nájazd cca 280 km.

Sobota 31. august 2019 Vyrážame smer Logarská dolina, cestou si užívame krásne passo s nádhernými výhľadmi na Alpy, miestne dedinky s kostolíkmi, a doprovod nám robia cyklisti, ktorí majú nejakú akciu práve v Logarskej doline… jednoducho zavadzajú… Saša to asi prehnal s nákupom v obchode a následne so stravou a volí odpočinok a stráži motorky, než sa my ostatní pozrieme po krátkej prechádzke na Slap Rinka.

Následne asi Sašovi prospela svižná jazda čerstvým alpským vzduchom a beztrémové fotenie na vracákoch rozhodujeme sa ísť opäť schladiť telá na Bledské jazero. Spanilá vyhliadková jazda okolo celého jazera je zavŕšená samozrejeme Kremšnitou a kávičkou. Cestou si doprajeme poriadnu nálož serpentín a už osvedčený pamätník partizánskych bojovníkov. Denný nájazd cca 260 km.

Nedeľa 1. september 2019 Nuž čo dodať na záver, snáď len pozitívne spomienky, veľa srandy, krásne výhľady, únava, kávička – áno táto partia bola kávičková:) (každá skupina si nakoniec odo mňa odnesie nejaké pomenovanie, toto sme boli jednoznačne kávičkári:) A vlastne aj na ceste späť sme na Soboth passe – Saša opäť ti toto paso pripomínam nakoľko sa ti veľmi páčilo, pili kávičku a presúvali sme sa domov, škoda… bolo super!

Nakoniec ešte pár spomienkových fotografií:

One thought on “Motovýlet – Slovinsko August 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Otvoriť chat
Vitajte! Ako Vám pomôžeme?
Vitajte!
Ako sa máte?