Motovýlet – Slovinsko Jún 2019

 

Ako to prebiehalo? 

 

Streda 19. jún 2019, ráno – stretnutie v Bratislave o 7:00 hod. Zoznámenie sa, stručné pokyny k jazde v skupine, krátky harmonogram dňa s popisom “presunovej” jazdy. Vyrazili sme a prvá zastávka bola na známom Kalte Kuchl, kde sme sa dostali po kľukatých kvalitných cestičkách.

Pauza – hladoši papajú na Kalte Kuchlešte sme len vyrazili:)

Hneď na to sme sa presunuli cez Ochsattel, do známeho miesta – Mariazell na obligatórnu zastávku pri nádhernej bazilike.

Mariazell – bazilika

Presúvame sa krásnymi lesnými cestičkami smer Graz (miestami 34 stupňov), prechádzame ďalšie passá a stojíme pred hranicami so Slovinskom kde naťahujeme nepremoky. Hneď sa potvrdzuje staré známe pravidlo: kto nie je spokojný so slnkom a teplom, raz dva sa schladí… 🙂

Prekračujeme hranice a po náročnom lejaku sa naskytuje prekrásny pohľad.

Po búrke vždy vychádza slnko – Slovinsko

Pomaly pozitívne naladení prechádzame nádhernou krajinou až dorazíme na ubytovanie. Prvý deň cca 570 km, všetko mimo diaľníc. Spokojnosť na tvárach a skvelá večera je na mieste.

Príjazd na ubytovanie

Štvrtok 20. jún 2019 – ráno po skvelých raňajkách vyrážame smer Mangart. Lemujeme nádherné údolia až sa krásnymi kľukatými cestičkami dostávame k mýtnici na Mangart odkiaľ po úzkej ceste smerujeme na vrchol, kým nás nezastaví neodprataný sneh… Následne si užívame krásne údolie Soče, horský priesmyk Vršič a schádzame smer Bledské jazero, kde oddychujeme a završujeme prvý Slovinský okruh – cca 250km.

Piatok 21. jún 2019 – Ráno vyrážame na menej známe passá a užívame si krásne výhľady. Lemujeme okolie Kamnišsko-Savojských Álp… nesmieme zabudnúť na obedík, pokračujeme miestnymi cestičkami, zastavujeme na vyhliadky partizánov a deň si spestrujeme krásnou asi 20 km šotolinkou ktorá nás zavedie až do okolia Bohinjského jazera. Kúpačka nesmie chýbať, miestna Kremšnita je neodolateľná a po náročnejšom dni sa vraciame na ubytovanie, kde nás opäť očakáva pán domáci s neprekonateľným gurmánsky zážitkom. Nájazd cca 270 km.

Sobota 22.jún 2019 – Ráno, nakoľko vyhliadka počasia nie je ideálna, volíme po nasadení nepremokov a nacvičovaní jazdy v daždi smer pobrežie Jadranského mora, kde sa nakoniec kúpeme a užívame krásnych 30 stupňov, navštívime legendárny pomník svetovej vojny, lemujeme krásne cesty vinicami a zastavujeme na malú pauzu pri známom moste v Slovinsku podobnému tomu v Mostare a pomaly sa presúvame na naše skvelé ubytovanie, kde nás už čaká opätovne neskutočne chutná večera. Nájazd cca 250 km.

Nedeľa 23. jún 2019 – všetko má svoj koniec, aj náš motovýlet sa blíži ku koncu, po niekoľkých desiatkách ranných kilometrov nás zastavuje dážď a sprevádza nás takmer až domov… Nevadí, aspoň sme vyskúšali nepremoky, odhalili ich slabé stránky, precvičili jazdu v lejaku a nakoniec pred Viedňou už plný zážitkov sa na tom len zabávali:) Nájazd cca 500 km.

Rozlúčka…

Celkový nájazd kilometrov z Bratislavy cca 2 000 km. Počasie v podstate až na posledný deň vyšlo krásne, neskutočne množstvo zážitkov, skúseností, nových priateľstiev…

2 thoughts on “Motovýlet – Slovinsko Jún 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Otvoriť chat
Vitajte! Ako Vám pomôžeme?
Vitajte!
Ako sa máte?