Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky – Mutant

  • Crossoverový charakter prináša celoročné úžitkové vlastnosti pre široké spektrum motoriek
  • Určené pre viac ako 370 rôznych modelov
  • Od scramblerov a naháčov až po turistické adventure motorky -pneumatiky Dunlop Mutant sú tu pre všetkých

Značka Dunlop predstavuje nové, mimoriadne všestranné pneumatiky Mutant, ktoré na trh zavádzajú nový crossoverový segment. Dunlop Mutant umožňujú celoročnú jazdu na všetkých typoch komunikácií viac ako 370 rôznym modelom motoriek – adventurám, športovo-turistickým strojom, naháčom, retro motorkám a scramblerom.

Dunlop Mutant budú v predaji od januára 2020 ako výsledok spojenia poznatkov z výroby vysoko cenených hyperšportových a turistických pneumatík značky Dunlop a technológií vyvinutých pri pretekoch v mokrom počasí. Dunlop toto spojenie inovácií nazýva “technológiou štyroch ročných období”. Jej podstatou sú rôzne materiály podkladových vrstiev a konštrukcie a zmesi, ktoré boli navrhnuté pre prevádzku v najdrsnejšom podnebí – vrátane obzvlášť tvrdých zimných podmienok. Vďaka tomu nesú pneumatiky Mutant aj označenie ,M + S ‘, ktoré preukazuje, že sú nanajvýš vhodné do skutočne náročných podmienok.

Dmitri Talboom, produktový manažér Dunlop Motorcycle Europe, vysvetľuje: “Mutant ponúkajú jazdcom ovládateľnosť a stabilitu, akú by čakali od hyperšportových pneumatík, ale súčasne tiež vôbec najlepšiu priľnavosť za mokra pretekárskych pneumatík a odolnosť obvyklú pri pneumatikách turistických. Dunlop má rozsiahle skúsenosti so športovo turistickými pneumatikami ako Roadsmart III, ktoré vyhrávajú rad testov, pneumatikami pre adventury ako najnovšie TRAILMAX Meridan a pneumatikami, ktoré excelujú v pretekoch na mokre v Moto2 alebo na Majstrovstvách sveta endurance. Náš vývojový tím všetky tieto získané znalosti spojil dohromady a vytvoril pneumatiky skutočne pre všetky ročné obdobia.”

Vďaka radu s piatimi rozmermi vpredu a šiestich vzadu môže byť pneumatikami Dunlop Mutant obutých viac ako 370 rôznych modelov motoriek. Dunlop sa totiž zameral na to, aby neboli určené len pre typické crossovery ako Ducati Multistrada a Yamaha Tracer, ale aby si úžitkové vlastnosti crossoverových motoriek mohli dopriať majitelia širokej škály rôznych modelov. “V čoraz väčšej miere sa stretávame s tým, že jazdci Scrambler, retra a naháča používajú po celý rok a ako univerzálne motorky. Náš prieskum ukázal, že pritom hľadajú pneumatiky, ktoré by im mohli dať hyperšportový, feel ‘a ovládateľnosť, ale pritom tiež istotu, že si budú jazdu užívať za akéhokoľvek počasia. A Dunlop Mutant im toto jedinečné čaro crossoveru ponúka,”povedal Dmitri Talboom.

Nápaditý dezén behúňa pneumatík Mutant kombinuje agresívne pôsobiace bloky a dynamický smerový dezén. Ich výrazný vzhľad pripomína pneumatiky pre supermoto a ,dirt track’. Možno očakávať, že aj vďaka nemu sa pneumatiky Mutant stanú obľúbenou voľbou pre špeciálne postavené motorky, ktoré by mali mať štýl – ale bez ústupkov, pokiaľ ide o ich úžitkové vlastnosti. Práve to totiž tento úplne nový druh pneumatík presne napĺňa.

O Dunlop Europe

Dunlop Europe je jedným z popredných svetových výrobcov motocyklových pneumatík s pôsobivou históriou úspechov vo svete športových motocyklov. Dunlop Europe je technickým partnerom tímov Suzuki Endurance Race Team a Honda Racing v pretekoch Majstrovstiev sveta endurance, oficiálnym dodávateľom pneumatík pre šampionáty Medzinárodnej motocyklovej federácie Moto2 a Moto3 a historicky najúspešnejšou značkou v pretekoch Isle of Man TT. V teréne je Dunlop značkou víťazov a majstrov veľkých cien v motokrose. Na štyroch kolesách je Dunlop najúspešnejšou značkou pneumatík v dejinách pretekov Le Mans 24h.

Pre viac informácií navštívte www.dunlop.eu alebo sledujte twitterový účet @DunlopMoto  zdroj: https://news.goodyear.eu/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Otvoriť chat
Vitajte! Ako Vám pomôžeme?
Vitajte!
Ako sa máte?