Indian FTR Carbon

Indian Motocycle predstavuje nový model, atraktívny FTR Carbon.

Indian Motorcycle predstavuje model FTR Carbon pre rok 2020, prémiovú novinku v modelovej rade FTR. Model FTR Carbon zvyšuje atraktivitu už tak veľmi originálneho modelu tým, že je vybavený kapotážou z uhlíkových vlákien a nízkym výfukom Akrapovič v čiernej farbe. Model FTR Carbon našiel inšpiráciu u pretekárskeho špeciálu Indian FTR750, ktorý s troma titulmi Grand National v rade dominoval v seriáli Flat Track Racing, a ukazuje tak svoje pretekárske gény.

„FTR Carbon je zberateľským kúskom pre náročnejších jazdcov, ktorým ponúka špičkovú úroveň spracovania, a opät zdvihá laťku kvality amerických motocyklov “povedal Mike Dougherty, prezident spoločnosti Indian Motorcycle. „FTR Carbon vám sprostredkuje nie len tie najlepšie jazdné zážitky, ale vďaka karbonovým prvkom, ktoré zvýrazňujú jeho jedinečný štýl, bude určite stredobodom pozornosti všade tak, kde príjdete.“

Okrem prémiových prvkov a technológií má model FTR Carbon naviac:

  • Karbonový predný blatník
  • Karbonovú masku predného svetla
  • Karbonové kryty nádrže a airboxe
  • Karbonový kryt sedla spolujazdca
  • Nízky výfuk Akrapovič v čiernej farbe
  • Štítok s logom „FTR Carbon “ na stredovej konzole

Model Indian FTR Carbon prichádza s kompletnou výbavou: tempomatom, dvoma kotúčovými brzdami Brembo s ABS, kontrolou trakcie, LED svetlom pre lepšiu viditeľnosť a 4,3 palcovým dotykovým LED displejom s USB rýchlonabíjačkou a Bluetooth konektivitou pre nabíjanie a ovládanie mobilných zariadení.

Dlhé zdvihy plne nastaviteľného odpruženia (150 mm) v kombinácii s aktívnom vzpriamenou jazdnou pozíciou dávajú modelu FTR Carbon dokonale vyvážený pomer komfortu, ovládateľnosti a obratnosti pre presný a čitateľný prejazd zákrutami a jednoduché manévrovanie v meste.

Kvapalinou chladený vidlicový dvojválec s objemom 1203 cm kubických s výkonom 93 kW (126 koní) a točivým momentom 120 Nm má impozantnú plochú krivku točivého mementu a silno akceleruje v celom rozsahu otáčok. Progresívny a predvídateľný priebeh výkonu spolu s pružným záťahom v nízkych otáčkach zaručuje vzrušujúci jazdný zážitok pri každodennej ceste do práce preplnenými ulicami mesta aj pri popoludňajšom odreagovaní sa na obľúbenej okreske.

Tri jazdné režimy (Sport, Standard a Rain) umožňujú nastavenie intenzity náklonového stabilizačného systému, ABS, kontroly trakcie a antiwheelie, a zvyšujú tak jednak bezpečnosť a ovládateľnosť a taktiež pôžitok z jedinečnej reakcie na plyn.

Model Indian FTR Carobn je kompatibilný s rozšírenou radou viac než 40 originálnymi doplnkami, vyvinutých špeciálne pre radu FTR, takže možnosti ako si prispôsobiť svoje FTR vlastným predstavám ako po stránke štýlu tak praktickosti sú takmer nekonečné.

Nový model Indian FTR Carbon je na Slovensku a ČR v predaji za 17 990 Eur s DPH.

One thought on “Indian FTR Carbon

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Otvoriť chat
Vitajte! Ako Vám pomôžeme?
Vitajte!
Ako sa máte?